Şu ana kadar yenilgisizliğini sürdüren Avrupa Şampiyonu Erkan Teper, geçtiğimiz aylarda dünya şampiyonu Tyson Furry’e karşı dövüşmüş olan Christian Hammer karşısında dünya şampiyonluk mücadelesi için bilet alma mücadelesi verecek. İzleyicilere büyük bir zevk verecek olan bu karşılaşmalar, dünyanın bir hayli televizyon kanalında naklen yayınlanacak.

Teper: “Artık dünya şampiyonluğu vakiti geldi”
Artık dünya şampiyonluğu vakitinin geldiğini belirten Erkan Teper, “Rakibim çok iyi bir sporcu bunu biliyorum. Zati bundan sonra benim karşıma kolay rakipler çıkmayacaktır. Bunun da ekip olarak bilincindeyiz. Üçüncü sefer Avrupa Şampiyonluk mücadelesi yapacağım. Ben artık bu kemerleri değil dünya şampiyonluk kemerini istiyorum. Bir hayli insanın rüyaları olan bu unvanlar, benim için yalnızca dünya şampiyonluk kemerine çıkmak için basmam koşul olan merdivenin bir basamağı olma niteliği taşıyor. Daimi olarak Avrupa Şampiyonu olmak sıktı beni artık. Dünya şampiyonluk kemerinden başka hiçbir unvan beni ilgilendirmiyor. Artık dünya şampiyonu olmak istiyorum ve bunun için de elimden gelen tüm gayretleri sergiliyorum” dedi.

Rakibin antrenörü ve menajeri Türk
Erkan Teper’in rakibinin antrenörlüğünü dünyanın en iyi antrenörlerinden birisi olan Bülent Başer yaparken, menajerliğini ise Almanya’nın en büyük boks kulüpleri arasında yer alan EC BOXİN’in başkanı Erol Ceylan yapıyor. Menajer Ceylan, boksörüne güvendiğini belirterek, “Christian, dünyanın en iyi boksörlerinden birisidir. Hedefimiz onu dünya şampiyonu yaparak kulübümüze ağır sıklet olan kral klasmanında bir kemer getirmektir. Hamburg’da düzenleyeceğimiz boks galasına on Türk sporcu çıkacak, bunun yanı sıra Mike Tyson’u nakavt etmiş olan Danny Williams da mücadele yapacak. Tüm boksseverlere muhteşem müsabakalar sunacağız, herkesi cumartesi gecesi bu galaya bekliyoruz” dedi.

Rumen boksörün antrenörü Bülent Başer ise hazırlık dönemlerinin çok iyi geçtiğini belirterek, “Şu ana kadar muhteşem antrenmanlarla bu müsabakaya hazırlandık. Chiristian şu an için formunun zirvesinde. Ona olan güvenimiz tam. Hedefimiz dünya şampiyonluğu” diye konuştu.

EC BOXİNG’in medya danışmanı Vedat Alyaz da, Hamburg’daki galadan dünya şampiyonu adayları çıkacağını ifade ederek, “O gece yapılacak olan karşılaşmalara çıkacak olan boksörler önümüzdeki dönemlerde dünya boksunu yönlendirecek olan sporculardır. Bunlar arasında dünya şampiyonları da çıkacaktır. Aynı gece olimpiyat sporcularımızdan Fatih Keleş ve Ali Eran Demirezen de ringe çıkacak. Alacakları neticelere göre önümüzdeki dönemlerde şampiyonluk maçlarına çıkacaklar” şeklinde konuştu. 

Bir önceki yazımız olan başlıklı makalemizde fenerbahçe, haber ve haberler hakkında bilgiler verilmektedir.

Hakkında admin

Bu habere de bakabilirisiniz

Türkiye Kupası’nda Sivas Belediyespor sürprizi!

Ziraat Türkiye Kupası 3. turunda, Spor Toto 2. Lig Kırmızı Grup ekibi Sivas Belediyespor, deplasmanda …

.